Saatlerinizi ayarlayın altın her an rota değiştirebilir. Uzman isim duyurdu

Altın fiyatlarında rota için geri sayım başladı. ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın faiz indirimine dair sinyallerinin ardından hareketlendi. Altın şimdi de ABD enflasyon verisine odaklandı. Altın fiyatları yönünü bugün saat 15.30’da belirliyor.

Altın yatırımcıları piyasalardaki son gelişmeleri yakından takip ediyor. Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Filiz Eryılmaz altında yaşanabilecek gelişmeleri açıkladı.

2400 DOLAR KAPIDA

Eryılmaz, yaz ayları başlangıcı ile altında durgunluk olduğunu söyledi. Eryılmaz, durgunluğun Fed belirsizliği ve jeopolitik risklerdeki soğumaya bağlı olduğunu ifade etti.

Çin Merkez Bankası’nın son iki aydır altın alımını durdurmasına vurgu yapan Eryılmaz, altının bu etkenlerden dolayı 2.300 – 2.340 dolar arasında sıkıştığını söyledi. Altının geçtiğimiz hafta cuma günü gelen tarım dışı istihdam verileri sonrasında yönünü yukarı çevirdiğini söyleyen Eryılmaz, altında 2.393 dolar seviyesinde kapanışın gerçekleştiğini ifade etti.

Eryılmaz, altının bu hafta ABD enflasyon verisini ve Fed Başkanı Powell’ın açıklamalarını takip ettiğini dile getirdi. Eryılmaz, “Yarın beklentiye paralel ya da beklenti altı bir enflasyon verisi gelirse 2400’lü seviyeleri gündeme getirir” söyledi.

ALTINDA SON DURUM

Altının onsu bugün kısmi yükseliş sergiliyor. Dünü 2.363 – 2.386 dolar aralığında geçiren ons altın günü 2.370 dolar seviyesinde geride bıraktı. Yeni günde ise saat 11.20’de 2.381 dolar seviyesinde bulunuyor.

GRAM ALTINDA SON DURUM

Gram altın dolar kurundaki kısmi yükseliş ve ons altındaki toparlanmaların etkisiyle sakin bir seyir sergiliyor. Dünü 2.496 – 2.522 lira aralığında geçiren gram altın, günü 2.504 liradan kapattı. Yeni günde ise aynı saat diliminde 2.518 lirada bulunuyor.

BU HABERDE YER ALAN İFADELER YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir