Soçi’de Gurur Verici Başarı : “Eflatun” Rusya’yı Keşfetti

Jüride Ezel Akay Yer Aldı

Türkiye’den yönetmen Ezel Akay’ın da jüri üyeleri arasında yer aldığı festivalde, Kerem Bürsin’in başrolünde oynadığı ve Cüneyt Karakuş’un yönettiği “Eflatun” filmi de sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.

Seyirciler Eflatun’u Seçti

Festivalde gösterilen filmleri izleme imkanı bulan sinemaseverler, favorilerini oylar ile belirledi. Oylama sonucunda “Eflatun” filmi seyirciler tarafından en beğenilen film seçilerek büyük bir zafer kazandı.

Başarılar Devam Ediyor

“Eflatun” filmi Rusya’da elde ettiği bu başarı ile Türk sinemasının yurt dışındaki başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu. Daha önce Rusya’nın Nalçik kentinde düzenlenen Kabardino-Balkarya 2024 Uluslararası Film Festivali’nde “İki Şafak Arasında” filmi ve Moskova’da da aynı film gösterime girmişti. Son olarak 27 Haziran’da “Bizim İçin Şampiyon” filmi Moskova’da sinemaseverlerle buluşmuştu. 12 Ağustos’ta ise “Kelebeğin Rüyası” filminin Rusça altyazılı gösterimi yapılacak.

“Eflatun”un bu başarısı Türk sineması için gurur verici bir gelişme olarak yorumlanırken, filmin yurt dışındaki izleyici kitlesini de genişletmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir