Zam Geldi: 36 Bin 460 TL Oldu!

Açıklanan yüzde 19,31 zam oranı, memurlar arasında endişe yarattı. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, en düşük memur maaşının 36 bin 460 TL’ye çıkarılmasının yeterli olmadığını vurguladı. Kiralardaki yüzde 25 sınırının kaldırılması ise memurları daha da zor durumda bırakıyor.

KİRA ARTIŞLARI MEMURU ZORLUYOR

Türkiye Gazetesi’ne konuşan Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, memurlara yapılan yüzde 19,31’lik zammı değerlendirdi. Yalçın, bu zammın memurun artan yaşam maliyetlerine yetmeyeceğini belirtti. En düşük memur maaşının 36 bin 460 TL’ye yükseldiğini ancak bu rakamın kiralardaki artışla eridiğini söyledi.

“ENFLASYON VE PİYASA İSTİKRARI ŞART”

Yalçın, memurun alım gücünün korunabilmesi için düşük enflasyonun ve piyasa istikrarının sağlanmasının şart olduğunu ifade etti. Hükümetin ekonomik tedbirlerinin memurun yaşam standardını yükselteceğini belirtti.

DOĞRUDAN VERGİ TAHSİLİ ÖNEMLİ

Ali Yalçın, dolaylı vergilerin yerine doğrudan vergi tahsilatının yapılması gerektiğini söyledi. Gelir adaletinin sağlanması için bu değişikliğin önemli olduğunu vurguladı.

ÜCRET DENGESİ YENİDEN ELE ALINMALI

Memur-Sen Başkanı, kamu personel sisteminin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti. Ücret dengesinin sağlanmasının kamu çalışanları için hayati önemde olduğunu söyledi. Bu adımların atılması halinde memurların ekonomik olarak rahatlayacağını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir